Virus

Virus 912 یک هواپیمای سریع و در عین حال مقرون به صرفه است. این هواپیما نه تنها گزینه های ایده آل  پرواز های طولانی ایده آل است بلکه برای باشگاه های هوایی و پرواز های آموزشی نیز مناسل است. عملکرد، کارایی و قابلیت کنترل بی سابقه در مواجه با خطرات از مختصات این هواپیماست. این هواپیما نتیجه یک  تلفیق عالی بین Sinus - که برای glide  خوب خود شهرت دارد-  و Virus SW - که برای سرعت خود شهرت دارد - می باشد.

بهترین مصالحه بین glide، سرعت و آموزش

 Virus 912 یک هواپیمای کامل و ایده آل برای آموزش و مدارس خلبانی است. سیستم های چند کاره داخل هواپیما اجازه کسب تجربیات زیادی را به فراگیر می دهد – فراگیر می تواند استفاده از ترمز های هوایی یا glide با موتور خاموش را امتحان کند. مصرف سوخت بسیار پایین و نیاز بسیار کم به سرویس های نگهداری از Virus 912 یک هواپیمای کم هزینه برای باشگاه ها و مدارس پروازی ساخته است.

این هواپیمای 46/12 متری یک گلایدر محسوب می شود وو شما می نوانید با استفاده از این هواپیما در حاشیه لبه ها و دما ستون ها پرواز کنید. وقتی که شرایط جوی مساعد نیست، موتور ها را روشن کرده و به سرعت و بدون مصرف سوخت بالا به موقعیت جدید خود بروید. این هواپیما ازنظر گلاید فوق العاده به  Sinus واز نظر سرعت عالی به Virus SW نسبت داده می شود.

عملکرد بی نظیر و بی رقیب

Virus سرعت عالی و هزینه کم را با عملکرد عالی هنگام پریدن از باند و اوج گرفتن ترکیب می کند. اگر به دنبال هواپیمایی هستید مه همه چیز را یکجا داشته باشد، تردید نکنید که شما نیاز به Virus 912 دارید. همانطور که در 2008 NASA GAT Challenge نشان داده شد، این هواپیما از نظر مصرف سوخت 19% راندمان بالاتر واز لحاظ سرعت 23% سریع تر از Flight Design CTSW می باشد. در همین حالت، نرخ اوجگیری آن دو برابر CTSW می باشد و به دلیل وزن کم خود اجازه حمل بار بیشتری را هم می دهد.

ترمز های هوایی اجازه کاهش سریع ارتفاع و فرود از روی موانع بدون side-slip را می دهد. 

توازن در وسائل کنترل هواپیما

اگز ناسا بر این باور است که Virus 912 بهترین هواپیما از لحاظ سهولت کنترل و کار با وسائل کنترلی است، ایت حتما صحیح است. وسائل کنترل این هواپیما با دقت خاصی طراحی شده اند تا طبیعی به نظر بیایند و یک حس کنترل و تسلط کامل بر هواپیما به خلبان بدهند. قابلیت های این هواپیما در کنترل کامل خلبان قرار دارد. این موضوع را باید از کسانی که صاحب یک Virus 912 هستند جویا شد. استفاده از این هواپیما اعتیاد آور است.

صدا

Virus سخت گیرانه ترین مقررات در مورد سرو صدای ایجاد شده توسط هواپیما ها را هم رعایت می کند. بنابراین، کسانی که همجوار شما زندگی می کنند حتی متوجه پریدن شما نخواهند شد چه برسد یه اینکه در مورد سروصدای آن شکایت کنند. کابین آنقدر آرام و بی سروصداست   (تایید شده توسط ناسا) که شما می توانید هدست خود را بردارید. در هنگام گلاید کردن با موتور خاموش هم Virus 912 آرام و بی سروصدا پیش خواهد رفت.

ایمنی

ایمنی اولین دغدغه ماست. به همین دلیل است که این هواپیما Safety Cockpit Concept (طرح ایمنی کابین خلبان) را به نمایش می گذارد. کل فضای کابین با سازه های جذب انرژی ساخته شده ار فیبر Kelvar پوشانده شده است. این فیبر یک ماده شگفت انگیز است که یکپارچگی کابین را حذف کرده و آن را در مقابل ضربات سخت ایمن می کند. در کنار  Safety Cockpit Concept، این هواپیما می تواند مجهز به سیستم چتر نجات بالستیک شود که در مواقع شدیدا اضطراری می تواند کل هواپیما را با افراد داخلش سالم بر زمین بنشاند.

پیشرفته ترین فن آوری و بدون هزینه نگهداری

محصولات ما برای هزینه نگهداری تقریبا صفر شناخته شده هستند. در ساخت این هواپیما ازآخرین فن آوری ها، از جمله تکنیک honeycomb (شانه عسل) که ما برای ساخت کامپوزیت ها و عالیترین آلیاژ های فلزی از جمله تیتانیوم و منیزیوم به کار می بریم، استفاده شده است. این مواد و آلیاژها در برخی قسمت های هواپیما استفاده می شوند و باعث نو به نظر رسیدن هواپیما حتی پس از سالها استفاده می شوند. اگر قصد دارید برای مدتی از هواپیمای خود استفاده نکنید، می توانید قطعات Virus  را در 15 دقیقه از هم جدا گنید. باز و بسته کردن همه وسائل کنترل هواپیما بسیار ساده می باشد و نیاز به دقت بالایی ندارد.

محکم و قابل اطمینان

بیش از 1000 هواپیمای ساخت ما در هر شش قاره دنیا در شرایطی که بعضاً تصورش هم سخت است در حال پرواز هستند. تمامی سیستم های نصب شده تحت آزمایشات سخت قرار گرفته اند تا از عملکرد آنها در هوای گرم یا سرد، بارانی یا خشک، و در ارتفاعات پایین یا بالا مطمئن شویم. مدارس پروازی بسیار علاقه مند به Virus 912  هستند از آنجایی که قابل اعتماد، کم هزینه و توانایی پرواز برای سالهای متمادی را دارد.

    

راحتی و تجملات کابین خلبان

کابین خلبان تهویه خوب و فضای زیادی دارد که در آن دو صندلی در کنار هم قرار می گیرند.شما امکان انتخاب روکش چرمی داخل کابین رت دارید که راحتی و آسودگی را حتی در طولانی ترین و هیجان انگیز ترین پرواز ها به شما هدیه می کند. به دلیل وجود پدال های rudder  تنظیم شونده، کوتاه ترین و قد بلند ترین خلبان ها در این هواپیما احساس راحتی می کنند. انتخاب پیشخوان ابزار بزرگ یا کوچک می نواند حس گلایدر یا یک هواپیمای کروز دور برد عالی را در کابین خلبان ایجاد کند. منظره ای که این هواپیما از بغل به شما می دهد می تواتد عکس های فوق العاده ای از هوا به زمین و از هوا به هوا به شما بدهد و حسرت همگان را برانگیزد.

دوستدار محیط زیست

هواپیما های ما نشانگر اعتقاد بلند مدت ما مبنی بر اینکه میتوان به موفقیت های چشمگیر رسید بدون اینکه انرژی را هدر داد یا محیط زیست را آلوده کرد می باشد. هر هواپیما در تاسیساتی در اسلوونی که از نظر انرژی خودکفاست با استفاده از آخرین فن آوری ها طراحی، ساخته و تکمیل می شود. با استفاده از گرمایش زمین و انرژی خورشیدی در تمامی مراحل تولید ما از تولید 180000 کیلوگرم co2 در سال جلوگیری می کنیم. با داشتن یکی از محصولات ما شما به بهتر و زیبا تر کردن دنیا کمک می کنید. تلاش ما برای محیط زیست بهتر نشان دهنده ماموریتی است که  Pipistrel  برای خود قایل است و آن در تبیین این واقعیت است که تولید محصولات با بالاترین تکنولوژی و در عین حال دوستدار محیط زیست امکان پذیر است. منتظر خبر های بیشتر باشید.