Virus SW 80/100 اقتصادی ترین هواپیمای گشت زنی است و یقینا سریع ترین هواپیمای بال بالا در نوع خود می باشد. کامپوزیت استفاده شده در آن از آخرین تکنولوژی تولید کامپوزیت بهره می برد و به همین دلیل سبک و مقاوم است و ظرفیت باری بیش از 300 کیلوگرم دارد که بی سابقه است. Virus SW 80/100 پرنده ایست که هیچ یک از رقبا قابلیت تولیدش را ندارند. این هواپیما  مورد علاقه ی بسیاری از مردم قرار گرفته است و از ابتدای  معرفی  بهترین فروش را داشته است.

برنده چالش دوگانه ناسا

Virus SW 80/100 قابلیت پرواز در هر ارتفاعی از سطح دریا تا 15000 فوت را دارد و می تواند در باند های کوتاه و از روی موانع  بنشیند یا پرواز کند و همه این ها را مرهون ترمز های هوایی منحصر به فرد خود است. این پرنده بی سرو صداترین و مقرون به صرفه ترین از نظر هزینه های استفاده در نوع خود است. 

سرعت، بازده، و برد بالا همگی از مختصات لاینفک Pipistrel می باشند. Virus SW 80/100 با سرعت بیشتر، مسیر طولانی تری را در ارتفاع بالاتری نسبت به رقبای خود طی می کند و جالب آنکه همه اینها با مصرف سوخت کمتر نیز همراه است. تصور کنید با سرعتی حدود 260 کیلومتر بر ساعت و در ارتفاعی بالا تر از 4500 متر، مسافتی بالغ بر 1500 کیلومتر را پرواز می کنید. همه این ها و حتی بیشتر از این با Virus SW 80/100 قابل دسترسی است.

بازده ایرودینامیک بسیار عالی، ساختار کامپوزیت با آخرین فن آوری تولید و پایین ترین مصرف سوخت، Virus SW 80/100 را به یک گزینه ایده ال برای پرواز های سرتاسر کشور با سرعت بالا، ماموریت های نظارتی، پرواز های آموزش مقدماتی، آموزش مانور های شدید و پیشرفته، عکس برداری هوایی، و عملیات بر فراز کوه های بلند تبدیل کرده است. آیا می دانستید که این هواپیما glide ratio ای معادل 17:1 دارد و می تواند در شرایط اضطراری بیش از هواپیما های دیگر پرواز بدون موتور داشته باشد؟

حسب سفارش مشتری می توان تغییراتی در Virus SW 80/100  به وجود آورد تا برای ماموریت های خاص آماده شود. از جمله این ماموریت ها می توان به ...، نقشه برداری جغرافیایی، پرواز بر فراز اقیانوس ها و غیره اشاره کرد. 

عملکردی تحسین شده از طرف ناسا

Virus SW 80/100 تنها هواپیمای فوق سبکی است که سرعت مطلق را با مصرف سوخت بی سابقه اقتصادی تجمیع می کند. بیش از صد دستگاه از این هواپیما در سراسر دنیا به فروش رفته است و دل صاحبان خود، حرفه ای های پرواز، موسسات آموزشی و مربیان نظامی را به دست آورده و تحسین آنها را به همراه داشته است. این هواپیما تا به حال  دو بار برنده چالش ناسا شده است. از زمان توفیق در تست PAV در 2007 و تست صد ساله NASA GAT در سال 2008، Virus SW 80/100 بیش از قبل اصلاح و بهینه سازی شده است تا عملکردی حتی بهتر داشته باشد.

این هواپیما می تواند با موتور Rotax 912 UL2 (80 hp) یا موتور 912 ULS (100 hp)  تغذیه شده و به گزینه های متنوع ابزاری مجهز شود. هواپیمای جدید 80 HP Virus SW 80/100 می تواند با سرعتی معادل 246 کیلومتر بر ساعت حرکت کند در حالی که فقط 13.6 لیتر سوخت در هر ساعت مصرف می کند. موتور  100 HP می تواند با 75 درصد  قدرت خود در حالت کروز 273 کیلومتر بر ساعت سرعت بگیرد. در صورتی که مجهز به ملخ  fixed pitch باشد می تواند با سرعت 119 نات و مصرف 14 لیتر در ساعت حرکت کند. این واقعیت گویای عملکرد عالی و صرفه اقتصادی  در SW  جدید است.

 

ایمنی، مهندسی و گواهینامه های بین المللی

Virus SW 80/100 را می توان هواپیمای فوق سبک 300 کیلومتر بر ساعتی دانست ولی این هواپیما چیزی فراتر از این است. با سرعت ورود 250 کیلومتری برای ورود به شرایط آب و هایی آشفته و حداکثر سرعت 302 کیلومتر بر ساعت ، شما می توانید حتی در آشفتگی شرایط جوی هم به پرواز با سرعت بالا ادامه دهید. کابین خلبان بدون سروصدا و راحت خواهد ماند. Virus SW 80/100 از بالاترین ضریب امنیت پرواز در نوع خود سود می برد و می تواند به سیستم نجات کامل مجهز شود که حتی در بالاترین سرعت و نزدیک به زمین هم عمل می کند.  

تمامی کارهای مهندسی و تست این هواپیمای 71/10 متری در مجموعه Pipistrel در شهر Ajdovščina در اسلوونی تحت نظارت CAA  جمهوری اسلوونی انجام گرفته است. این وجه تمایز Pipistrel با دیگر تولید کنندگان می باشد به دلیل اینکه کلیه مراحل طراحی، تولید، و آزمایش ها به طور مستقیم تحت نظارت CAA انجام می گیرد که دلیلی بر صحت اطلاعات می باشد. قبل از معرفی به بازار، بیش از یک سال آزمایش های بدنه و لرزش روی زمین بدون هیچ گونه عیب فنی انجام گرفت. در ادامه آزمایشات هوایی گسترده با بیش از 100 ساعت پرواز فزاینده (بدین معنا که هر بار مدت پرواز نسبت به بار قبلی افزایش داده می شود) انجام گرفت.  

در حال حاضر بیش از  100 دستگاه Virus SW 80/100 سرتاسر دنیا ، بدون هیچ مشکلی چه در شرایط سخت استوایی در تایلند، چه در ارتفاعات بلند اکوادور، وچه در سرزمین های سرد کانادا در حال پرواز هستند. Virus SW 80/100 تمامی استاندارد های ASTM-LSA را دارا می باشد و به عنوان یک LSA با ملخ .......

در اروپا (اعضاء EASA)، این امکان وجود دارد که Virus SW 100 را تحت مجوز پروازی EASE-LSA  با حد اکثر وزن 600 کیلوگرم به ثبت رساند. در وزن 5/472 کیلوگرم Virus SW 80/100 تمامی ملزومات کلاس فوق سبک را در اروپا دارد. از جمله این موارد می توان به سرعت واماندگی 64 کیلو متر بر ساعت اشاره کرد که Virus SW 80/100 این امکان  را مرهون سیستم نوآورانه FLAPERON خود است.

کابین لوکس و راحت

کابین خلبان انحصاری که با  kevlar  تقویت شده است با روکش داخلی از چرم مجلل امنیت و راحتی را برای شما فراهم می آورد. شما می توانید بدون هزینه اضافی رنگ ها ی مورد علاقه خود را انتخاب کنید.

پیشخوان ابزار از فیبر کربن با ... ساخته شده است و می تواند ابزار های متعدد و متنوعی را در خود جای دهد. این موارد شامل .... می شود. پیشخوان ابزار می تواند با خواست شما و کمک تکنیسین های مجرب ما سازمان بندی شود. Virus SW 80/100 دارای بردی بیش از 1850 کیلومتر می باشد و شما می توانید 40 کیلوگرم بار با خود ببرید.

دوستدار محیط زیست

Virus SW 80/100 نشانگر اعتقاد بلند مدت ما مبنی بر اینکه میتوان به موفقیت های چشمگیر رسید بدون اینکه انرژی را هدر داد یا محیط زیست را آلوده کرد می باشد. هر هواپیما در تاسیساتی در اسلوونی که از نظر انرژی خودکفاست  طراحی، ساخته و تکمیل می شود. با استفاده از گرمایش زمین و انرژی خورشیدی در تمامی مراحل تولید ما از تولید 180000 کیلوگرم co2 در سال جلوگیری می کنیم. با داشتن یک Virus SW 80/100 شما به بهتر و زیبا تر کردن دنیا کمک می کنید. تلاش ما برای محیط زیست بهتر نشان دهنده ماموریتی است که  Pipistrel    برای خود قایل است و آن در تبیین این واقعیت است که تولید محصولات با بالاترین تکنولوژی و در عین حال دوستدار محیط زیست امکان پذیر است.