Taurus M

این هواپیما اولین گلایدر فوق سبک موتور دار و ساید بای ساید است! آزادی عمل و استقلال کامل ره آورد موتور جمع شدنی، چرخ های جمع شدنی دوبل، گلاید فوق العاده، تعمیر و مراقبت ارزان قیمت و کابین خلبان جادار و تهویه عالی است.

 Taurus M تنها گلایدر دو نفره با طول بالی معادل 15 متر است و در عملیات استقلال کامل دارد. تجهیز این هواپیما به موتور قوی و جمع شدنی 50 HP  و دو چرخ جمع شدنی باعث شده است که Taurus بتواند هر موقع و به هر جایی گلاید کند. وقتی دیگران منتظر ...... هستند، شما ساعت ها پرواز را با Taurus M  تجربه کرده اید.

نکته حائز اهمیت  دیگر سهولت سر هم کردن این گلایدر است. Taurus  به دلیل اتصالات خودکار و همچنین بال سبک که فقط 40 کیلو گرم وزن دارد به راحتی سرهم می شود.

قدرت پرواز از باند و اوجگیری بالا

از زمان پریدن از باند تا رسیدن به ارتفاع 500 متری به 3 دقیقه وقت و تا ارتفاع 1000 متری 6 دقیقه و تا ارتفاع 1500 متری 10 دقیقه وقت نیاز است. پس از رسیدن به ارتفاع مورد نظر با زدن یک سوئیچ موتور را جمع می کنید. این مشخصه شاید خیلی خاص به نظر نیاید ولی Taurus در موقع پرواز از باند و هنگام اوجگیری حتی از گلایدرهای خود پرتاب تک نفره بهتر عمل می کند.

گلاید

استفاده از نرخ گلاید 1:41 به همراه 5 فلپرون باعث شده است که گلاید کردن و رفتن به مقصد بعدی معنا و مفهوم جدیدی به خود بگیرد.  پرواز در کابین ساید با ساید بسیار لذت بخش است چرا که شما می توانید کارها را با کمک خلبان تقسیم کنید یا با آموزش و صحبت های کوتاه بپردازید.

صحبت های Klaus Ohlmann، دارنده چند رکورد گلاید در دنیا:

"Taurus مزایای زیادی دارد که نشئت گرفته از دنیای فوق سبک است:

-          فضای کافی در کابین برای دو نفر خلبان بزرگ جثه وجود دارد

-          صندلی های کنار هم یک مزیت بزرگ نسبت به هواپیماهای Tandem است که پرواز را لذت بخشتر می کند

-          چتر نجات کامل بالستیک مزیت دیگراین هواپیما نسبت به دیگر گلایدرهای موتور دار است

-          حرکت روی باند با دو چرخ یک حسن بزرگ مخصوصاً آموزش خلبانی است

-          هواپیما به طور کل و رنگ آن از کیفیت خوبی برخوردارند

-          همه ابزاز ها به راحتی و به طور خودکار نصب می شوند

-          علی رغم فوق سبک محسوب شدن این هواپیما، حس واقعی گلایدر به شما منتقل می شود

-          Taurus یقیناً برخی از خلبانان فوق سبک را مجاب خواهد کرد که به پرواز با گلایدرها بپردازند

-          قیمت آن 50% مبلغی است که برای یک گلایدر دو نفره خود پرتاب باید پرداخت

من مطمئن هستم که Taurus داستانی به یاد ماندنی در دنیای گلایدر ها خواهد بود."

امنیت

ایمنی اولویت اصلی ماست و به همین دلیل است که این هواپیما Safety Cockpit Concept (طرح ایمنی کابین خلبان) را به نمایش می گذارد. کل فضای کابین با سازه های جذب انرژی ساخته شده ار فیبر Kelvar پوشانده شده است. این فیبر یک ماده شگفت انگیز است که یکپارچگی کابین را حذف کرده و آن را در مقابل ضربات سخت ایمن می کند. در کنار  Safety Cockpit Concept، این هواپیما می تواند مجهز به سیستم چتر نجات بالستیک شود که در مواقع شدیدا اضطراری می تواند کل هواپیما را با افراد داخلش سالم بر زمین بنشاند.

سیستم کنترل هوشمند موتور

سیستم کنترل هوشمند موتور همه کارها را انجام می دهد. این سیستم قرار گرفتن ملخ در مسیر صحیح و جمع کردن موتور را برای شما انجام می دهد و شما فقط بر نیروی بالا برنده تمرکز خواهید کرد. سیستم تامین امنیت از روشن کردن و یا جوع کردن موتور به صورت ناخواسته جلوگیری می کند.

سرعت و منظره

کابین این هواپیما کشیده و راحت است. حتی خلبان های قد بلند هیچ مشکلی برای نشستن ندارند. بر خلاف هواپیماهای دونفره قدیمی، صندلی های کنار هم قرار گرفته در Taurus ارتباط بین خلبان ها را آسان می کند. سیستم کنترل دو گانه این هواپیما در دسترس هر دو خلبان است و پدال ها، صندلی ها، زیر سری ها، و تهویه هوا بر اساس اندازه و نیاز های شما در چند ثانیه، حتی هنگام پرواز قابل تنظیم می باشد.پیشخوان ابزار این هواپیما شامل تمامی ابزار های مورد نیاز می باشد و طوری طراحی و تعبیه شده است که راحتی فوق العاده ای برای بدن به همراه دارد و دید خلبان را از هیچ طرف محدود نمی کند. کیسه هایی در کنار هر خلبان  و منفذ بزرکی در پشت هر صندلی قرار دارد که می توان سیستم اکسیژن را در آن قرار داد.

موتور الکتریکی

آیا تا بحال تصور کرده اید که پرواز با هواپیمای کاملاً الکتریکی چه حسی دارد؟ بدون هیچگونه آلایندگی و با هزینه ای کمتر از معمول؟ هواپیمای Taurus Electro G2  دقیقاً همان چیزی است که شما به دنبالش هستید! برای اطلاعات بیشتر به صفحه زیر مراجعه کنید: http://www.pipistrel.si/plane/taurus-electro/overview